První schůzka nového školního roku 2021/22

08.09.2021

Schůzky dětí školou povinných se konají opět v úterý 16:30 - 18:00. Místo setkání, před klubovnou, také zůstává stejné. Na správné místo i čas dorazili prvně i 3 kluci, přecházející z benjamínků do vlčat. Šimon, Libor a Ondra doplnili Mikuláše, Thelmu, Standu a Honzu.

Schůzku zahájila rychlá hra Hledání míčků, za kterou si Mikuláš a Standa vysloužili lízátko. V parku u řeky následovalo vzájemné představení a vzpomínání na prázdniny. Povídaní jsme proložili hrou na Ještěrky. Další téma povídání bylo "Co potřebuji na schůzku". Pro jistotu si to zopakujeme i zde:

KPZ - nepostradatelná pro plnění skautského hesla "Vždy připraven". Dnes se nám 2 x hodila náplast na zalepení palců.

Zápisník - rozměru A5 s pevnými desky a něco na psaní.

Uzlovačku - stejně jako KPZ i uzlovačka se připraveným skautům bude určitě hodit (nejčastěji když ji u sebe nemáte).

Skautská stezka - sešit Nováček včetně menšího sešitu Nováčkovská zkouška

Tričko - dohodli jsme se na nošení oddílových triček na schůzce

Povídání bylo na první schůzku už víc než dost. Z parku jsme se přemístili o kousek vedle do aleje a na řadě byla Schovka. Krátký odpočinek před poslední hrou Pneumatiky a pak už jen rozloučení a cesta na autobus.

Málem bych zapomněl na úkol. Do příští schůzky každý nakreslí sovu, která bude zdobit nástěnku v klubovně, na Ptačině, a webové stránky.

Co nás čeká příště?
Vyhodnotíme úkol - kresba sovy
Připomeneme si pár skautských věcí - pozdrav, podání ruky,...
Zkontrolujeme "vybavení" připraveného skauta na schůzku (KPZ, zápisník,...)
No a samozřejmě vše proložíme zábavnou hrou.

Připomínám víkendovou akci s promítáním filmu a přespáním v klubovně, kterou pro vás připravil George. Na schůzce jsme se domluvili na filmu i příchuti popcornu. ;)