Schůzka 6.10.2020

08.10.2020

Dnešní schůzka nás zavedla na doposud námi neobjevená místa v okolí Adamova. Prudce stoupajícím údolíčkem nedaleko klubovny jsme vystoupali do krásné části lesa s ideálně členěným terénem a porostem pro schovku. Jako bonus zde byl výhled na Adamov. Během hry si chlapci povšimli mechem porůstající pařez, který jim posloužil jako úkryt. Při společném obdivu hebkosti mechu jsme si pověděli o pozici lišejníku a orientaci světových stran. Po odehrání jednoho kola schovky naše cesta pokračovala dále do vrchu k nedaleké cestě, která nás dovedla k nám již dobře známému krmelci. Zde pozornost dětí získal prázdný včelí úl a jeho zajímavá architektura. Posledních pár desítek nastoupaných metrů nás dovedlo na hřeben s výhledem na údolí řeky Svitavy směrem na Blansko. Po chvilce hledání děti našly i Nový hrad. Samozřejmě nám neunikl nedaleký posed a bylo zapotřebí zjistit, jaký je z něj výhled. Několik kol hry Opice nám naplnilo posledních 15 minut před návratem zpět do civilizace. Sestup po cestě kolem vodárny po schodech dolů k Tenze byl natolik rychlý, že zbyl čas ještě na zkoušku šikovnosti, spočívající v házení, tleskání a následnému chycení tenisáku.Připomněli jsme si čtvrteční účast na akci Za Adamov čistější a sobotní výpravu do jeskyně Švýcárna.