Výprava na Nový hrad

25.03.2022

První letošní výprava skautů, vlčat a světlušek se uskutečnila 25.3. - 26.3. Ranní sraz se nám úplně nezdařil, ale všichni přišli v akademické čtvrthodince. Plánování cesty proběhlo již na schůzce a nebylo tedy co řešit. Od Máchova památníku nás dělí 4 km stoupání. Skauti plní energie kopec pokořili bez jediných problémů. Odměnou nám byl krásný výhled a špekáčky. Hurá na hrad. Prozkoumali jsme hladomornu, zbrojnici, věž a další parády Nového hradu a poslední část výletu byl před námi. Uzávěrka cesty kolem řeky nám zkomplikovala plány a jedinou možností byl prudký výstup na Dívčí cestu. Pokračování bylo jen z kopce dolů a v klubovně už na nás čekal šéfkuchař George a výborné palačinky. Po večeři a hře, rozestlání, a přípravě na spaní následoval film.